Klimatizácia, klimatizácia Fuji, montáž klimatizácie ǀ airconfuji.sk

servis klimatizaciaČistenie klimatizačnej jednotky môže znieť ako zbytočná, náročná a drahá úloha. Koniec koncov, pokiaľ dokáže udržať váš dom alebo kanceláriu v tepelnej pohode, prečo sa obťažovať, však? Ale takéto uvažovanie je zlé! Pravidelné čistenie klimatizačnej jednotky prináša pre vás, vašu rodinu alebo firmu veľa peňažných a zdravotných výhod.

Vylepšená účinnosť klimatizácie
Čistenie vašej klimatizačnej jednotky umožňuje jej efektívnejšie fungovanie. Keď sa vzduchové filtre upchajú alebo znečistia, je to prekážka pre normálny prietok vzduchu je narušený, a vaša klimatizačná jednotka pracuje viac ako by mala. Okrem toho, keď  výparník pokrýva prach alebo nečistoty , je znížená jej schopnosť absorbovať teplo - odovzávať chlad čo ďalej znižuje účinnosť a schopnosť chladiť váš domov alebo kanceláriu.

Nižšie účty za elektrinu
V bežnej prevádke tvoria chladiace systémy výrazne veľkú časť mesačnej spotreby elektrickej energie. Zanesená klimatizačná jednotka spotrebúva viac energie hlavne preto, že je nútená sa viac namáhať a zvyšovať tak svoje prevádzkové náklady. Všeobecne platí, že takéto klimatizačné zariadenia spotrebujú päť až desať percent viac elektriny. Čistením vašej klimatizačnej jednotky odľahčíte jej prácu  a tak ušetríte peniaze  z účtu za elektrinu.

Vyhnite sa nákladným budúcim opravám 
Ak necháte klimatizáciu bežať v špinavom stave, nakoniec to povedie k väčším problémom a úplnému zlyhaniu. Keďže vaša klimatizačná jednotka zhromažďuje viac prachu a nečistôt, čistenie bude oveľa ťažšie. Okrem toho je vaša jednotka náchylná k prehrievaniu, pretože výparník nedokáže efektívne odvádzať teplo. Okrem toho je vaša jednotka z dôvodu slabého prúdenia vzduchu náchylná k hromadenia ľadu. Týmto problémom sa dá vyhnúť pravidelným čistením vašej jednotky profesionálnou spoločnosťou na čistenie klimatizácie, ako sme my. Okrem toho môže odborník v procese čistenia vašej jednotky zistiť potenciálne problémy, s ktorými sa vaša jednotka v budúcnosti môže stretnúť. Zabráňte tým drahším opravám alebo ešte horšiemu nutnosti výmeny celej klimatizačnej jednotky. Je pravda, že vás bude niečo stáť, je to však oveľa lacnejšie, ako keď zarátate náklady na budúce opravy a výmenu.

Lepšia kvalita vnútorného vzduchu
Vaša klimatizačná jednotka robí viac, než len chladí váš domov. Zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní cirkulácie vzduchu v domácnosti čistom a zdravom stave. Znečistená jednotka poskytuje vhodné miesto na rozmnožovanie plesní, húb, baktérií a choroboplodných zárodkov. V skutočnosti, kedykoľvek zapnete jednotku, tieto častice sa uvaťňujú do miestnosti a kontaminujú vzduch, vystavujú vás a vašu rodinu rôznym respiračným infekciám a spúšťajú astmatické záchvaty. Udržiavanie a čistenie klimatizačnej jednotky má veľa výhod. Vyššie uvedené sú len niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť osloviť profesionálnu klimatizačnú spoločnosť, prekontrolovať a vyčistiť klimatizačnú jednotku každých dvanásť mesiacov.

 

OBJEDNAJ SERVIS KLIMATIZáCIE

Go to top