Klimatizácie sa inštalujú primárne na chladenie vzduchu. Bežné klimatizačné jednotky sú využívané takmer tri mesiace v roku. Výhodou klimatizácie je, že takto upravený vzduch je celkovo kvalitnejší než vzduch nechladený.

Na chladenie náročnejších príestorov, kde je klimatizácia nevyhnutná celoročne a 24 hodín denne, ako sú napríklad dátové miestnosti či serverovne, sa využíva klimatizácia s inverterovou technológiou, ktorá spočíva v odvádzaní vyprodukovaného technologického tepla.

INVERTEROVÁ TECHNOLÓGIA KLIMATIZAČNÝCH JEDNOTIEK

Bežné klimatizačné zariadenia sa skladajú z jednorýchlostného kompresora s určitým počtom otáčok, čo neumožňuje regulovať ich okamžitý výkon. Väčšinou sú však klimatizačné prístroje v prevádzke s čiastočnou záťažou a na zachovanie požadovaných teplôt postačuje len zlomok ich vstupného výkonu. Na reguláciu výstupného výkonu sa cyklicky vypína a zapína kompresor, čo má za následok nepríjemné kolísanie teplôt, výrazné energetické straty a nadmerný hluk. Inverterové klimatizačné zariadenia, naopak, riadia svoj výstupný výkon, čím výrazne zlepšujú prostredie, znižujú hlučnosť, zvyšujú efektivitu a šetria až 44 % energie (energetická náročnosť triedy A).

inverter a konvencne chladenie v klimatizaciiDC-hybridný invertor (digitálny frekvenčný menič) riadi okamžitý výkon klimatizačnej jednotky v rozsahu 12 až 138 %. Zmena frekvencie a napätia umožňuje dosiahnuť plynulú reguláciu otáčok kompresora, vďaka čomu dokáže klimatizačné zariadenie prispôsobiť okamžitý výstupný výkon skutočným podmienkam: ak je teda teplota v miestnosti výrazne vyššia než požadovaná, klimatizačné zariadenie sa prepne na maximálny výkon, aby čo najrýchlejšie dosiahol žiaduce hodnoty. Len čo sa v miestnosti dosiahne požadovaná teplota, invertor prispôsobí riadenie výkonu a udržiava nastavenú teplotu.

RÝCHLE DOSIAHNUTIE KOMFORTU KLIMATIZÁCIÍ

Klimatizačné zariadenia s invertorom dokážu okamžite vygenerovať výkon potrebný na ochladenie alebo vykúrenie miestnosti. Vďaka tomu sú schopné dosiahnuť požadovanú teplotu o takmer polovicu rýchlejšie než modely bez invertora. Schladiť si horúci letný večer alebo ohriať chladné zimné ráno si tak dokážete už krátko po príchode domov.

Newsletter

nikdy neposielame spamOdoberaním Newslettru budete vždy informovaní o najnovšom dianí. Nikdy nezasielame spam.

Joomla forms builder by JoomlaShine

Akceptujeme nasledovné formy platieb:

 moznosti platby platobnou kartou, paypal

Go to top